Uvažujete mezi klasickým prodejem nemovitosti a výkupem a láká vás možnost získat peníze rychle? Rychlost získání finančních prostředků je při výkupu nemovitosti samozřejmě zajímavá, na druhou stranu výkup se nehodí rozhodně pro každého klienta. Svým klientům se snažím na základě jejich momentální životní situace poradit a doporučit jim správnou cestu, kterou se vydat.
Investor, který od vás nemovitost vykoupí (ať už se jedná o realitní kancelář, s.r.o. či makléře) totiž logicky celou transakci dělá za účelem zisku. To je pochopitelné. Pro vás to však znamená, že při výkupu nemovitosti ztratíte z prodejní ceny 20-30%. A to už je při současných cenách bytu v Praze sakra znát.
Ve výkupní ceně musí být totiž započteno jak tržní riziko, tak i investice finančních prostředků ze strany investora, aby pro něj obchod byl zajímavý. Obvykle totiž vaši nemovitost vykoupí, zrekonstruuje a obratem prodá se ziskem. Pokud tedy klient není v situaci, kdy peníze potřebuje opravdu rychle pro vyřešení momentálních problémů, není výkup tou správnou cestou.
Jste-li v situaci, kdy nejste tlačeni časem a naopak chcete z prodeje nemovitosti získat co nejvyšší cenu a prodat za maximální částku, pak je pro vás vždy vhodná cesta klasické spolupráce při prodeji, kdy pro vás vyhledám zájemce za nejvyšší možnou tržní cenu.
Jak obvykle probíhá výkup nemovitosti?
Po návštěvě a prověření vaší nemovitosti stanovíme cenu, za kterou vaši nemovitost můžeme okamžitě vykoupit. Následně je na Vás, zda se budete chtít pustit do varianty výkupu či klasického prodeje. Na základě vašich momentálních potřeb vám doporučím, jaký postup bude pro vás nejvhodnější.
Standardní prodej bytu či domu může trvat i několik týdnů. Vyhledání zájemce, zpracování hypotečního úvěru pro kupující, přepis na katastru a výplata peněz – jen tyto úkony zaberou běžně 2 měsíce. Navíc si k tomu je zapotřebí přičíst ještě dobu, kdy se bude hledat zájemce, kterému vaše nemovitost bude vyhovovat. Kdy je pro vás tedy vhodný okamžitý výkup?
Máte zájem o osobní konzultaci?